KUŞADASI’NA DİJİTAL BİR “MERHABA”!

09.05.2016 23:57 KUŞADASI’NA DİJİTAL BİR “MERHABA”! Yerli ve yabancı yüz binlerce turistin uğrak yeri Kuşadası’nda en iyi mekânları, etkinlikleri ve görülecek yerleri keşfetmek artık sadece bir dokunuş uzakta.

Kuşadası artık giderek hayatımızı daha da kolaylaştıran akıllı telefonlardaki yerini de aldı.Daha önce yurtdışında bilişim sektöründe profesyonel olarak çalışan Mehtap Özcan Taylor, Jesse Warren Taylor ve Geert Van Bommel, Kuşadası’nı sevenlere “Merhaba Kuşadası” uygulamasını kazandırdı.


İlçeyi ziyarete gelen yerli ya da yabancı turistlerin ve bölgede yaşayan halkın özellikle iyi hizmet veren mekanlara ulaşmasını hedefleyen uygulamayı ücretsiz olarak akıllı telefonlarına indirebilen kullanıcılar, sadece ilçenin merkezindeki değil arka sokaklarda ya da çevre köy ve semtlerdeki otantik, sıradışı ya da doğal güzelliklerin içinde sakin mekânları da bulması kolaylaşıyor. Böylece çok göz önünde olmayan mekan sahiplerine de kendilerini daha iyi pazarlamak için eşsiz bir fırsat doğmuş oluyor. Mekanlar dışında konser, sergi ya da gösteri gibi etkinliklerin, açık hava ve su sporlarının tanıtımı da uygulamanın içinde yer alıyor.Merhaba Kuşadası uygulamasını geliştiren JMG ltd. firmasının kurucularından biri olan ve aynı zamanda Genel Müdürlüğünü yapan Mehtap Özcan Taylor, “Uygulamamızın en güzel yönlerinden biri, özellikle ilçeye gelip herşey dahil hizmet veren otellerde kalanları, otelden çıkıp Kuşadası’nın çevresini de keşfetmeye teşvik etmesi. Böylece ilçemizin doğal güzelliklerinin çok daha iyi tanıtılmasını, ve ziyaretçilerin de çok değerli tatil günlerinin en verimli şekilde geçmesini ve unutulmaz deneyimlerle dolu olmasını sağlamak istiyoruz.” diyerek uygulamanın Kuşadası turizmine sağlayabileceği hareketlenmeyi belirtti.


“Turizmin siyasi sebeplerle çok büyük darbe aldığı bu dönemde, küçük büyük tüm şirketler için reklamın önemi daha da arttı. Artık geleneksel reklamlar dışında dijital reklamlar ve sosyal medya çok daha etkili.” diyen diğer ortaklardan Geert Van Bommel, uygulamanın işyeri sahipleri için sağladığı avantajlardan bahsederek şöyle konuştu: “Merhaba Kuşadası’nda verilen ilanlar ihtiyaca göre değişebilir, günlük promosyonlar verilebilir, ve her zaman en son bilgiyi anında yansıtır. Üstelik dijital ilanlarda kullanıcı davranışları ve ilan başarı analizleri de kolayca ölçülebiliyor.”


Kullanıcılar, Merhaba Kuşadası uygulaması ile Kuşadası ve çevresindeki farklı yerleri keşfederken, mekânların sağlayacağı uygulamaya özel promosyonlardan da yararlanabilecekler. Uygulama çok dilli olup, içeriğin çoğu hem İngilizce hem Türkçe yayınlanmakta. Diğer diller de talep doğrultusunda eklenecek. Henüz bir aydır Appstore’da yayınlanan uygulamanın içeriği her geçen gün daha da genişliyor. Şirket kurucuları Android işletim sistemi için de bir uygulamanın geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti.


Uygulamayı tanıtım süresi boyunca işyeri sahipleri ücretsiz ilanlarını vermek için info@merhabakusadasi.com adresinden ya da 0551-976-0770’i arayarak firmayla iletişime geçebilirler.


Merhaba Kuşadası uygulaması iPhone ve iPad’ler için AppStore’dan ücretsiz indirilebilir:

https://itunes.apple.com/tr/app/merhaba-kusadas/id1086927334?ls=1&mt=8


Etiketler: kuşadası - haber - merhaba kuşadası - Geert Van Bommel - Mehtap Özcan Taylor

Diğer KUŞADASI haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 966