KUŞADASI’NI 23 NİSAN COŞKUSU SARDI

23.04.2016 22:20 KUŞADASI’NI 23 NİSAN COŞKUSU SARDI 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kuşadası’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kuşadası’nda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan 23 Nisan kutlamaları, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle devam etti.


Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı ile vatandaşların katılımı ile yapılan törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek “23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının var olma-yok olma savaşları içinde egemenliğini ilan ettiği gündür. Bugün, Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gündür. Çocuklar unutmayın bugün bizlerin bulunduğu bu yerlerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada sizlerin coşkusunu paylaşan büyükleriniz sizden okuyan, düşünen, üreten insanlar olmanızı beklemektedir. Sizler de bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanmalısınız” dedi.


Tören halk oyunu ve modern dans gösterileri ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.


MİNİK ECEMSU KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI OLDU


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kuşadası İkiçeşmelik İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ecemsu Şişman, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı`nın koltuğuna oturdu. Başkan Kayalı`dan Belediye Başkanlık makamını devralan Ecemsu, Belediyenin bazı birim müdürlerini arayarak taleplerini iletti.Ziyaretin ardından öğrenci ve öğretmenlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Başkan Kayalı, günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


Etiketler: kuşadası - 23 nisan - kutlama - ulusal egemenlik ve çocuk bayramı - haber

Diğer KUŞADASI haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 781