KUŞADASI`NDA SANAT BÜROKRASİ KURBANI OLDU.

19.04.2016 23:48 KUŞADASI`NDA SANAT BÜROKRASİ KURBANI OLDU. Kuşadası`nda 19- 23 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan ve duyuruları yapılan Bağımsız Uluslararası Kuşadası Film Festivali, bürokratik engellerden dolayı ertelendi.

Kuşadası`nda 19- 23 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan ve duyuruları yapılan Bağımsız Uluslararası Kuşadası Film Festivali, bürokratik engellerden dolayı ertelendi. Festival`in resmi internet sitesinden yayınlanan açıklama da Kuşadası Belediyesinin etkinliğe destek vermediği ve sponsporları da tehdit ile çekilmelerine neden olduğu iddia edildi.


Festival Komitesi yaptıkları açıklama da “Bizler bir grup sinemacı ve sinema sever olarak önem verdiğimiz festivallere bir yenisini daha eklemek için uzun süre üzerinde çalıştık... Ülkemizde vizyon şansı az olan ya da hiç gösterime giremeyen bu filmlerin seyirciyle buluşma noktaları festivallerdir. Biz de bu doğrultuda hiçbir karşılık almadan Kuşadası`nda bir festival hazırlığı yaptık.Yola çıktığımız andan irtibaren Kuşadası Belediyesi destek vermedi ve ardından da sponsorlarımızın, tabiri yerindeyse tehditle çekilmelerine vesile oldular. Sizler de bizim gibi filmlerinizi gönderip desteklerinizi esirgemediniz. Ama gelinen nokta, malesef her zaman olduğu gibi sanatın yine bürokraside takılması oldu. Festivali iptal etmemek için bütün ekip çok çalıştık. Alternatifler aradık ama maalesef sağlıklı bir çözüm üretemedik. Bizlerin hiçbir maddi manevi karşılık beklemeden gönüllü olarak çalıştığımız bu festivalde, maalesef bürokrasi önümüze duvar ördü” dedi.


FESTİVAL 11-16 EYLÜL`DE...


Festival Ekibi, festivalin 11-16 Eylül tarihleri arasında olacağının müjdesini de sanatseverlerle paylaştılarak; “Filmlerini gönderip destekleyen, yardımlarını esirgemeyen siz saygı değerli yönetmenler, ekipleri ve jürimizden özürlerimizi dileriz. Son güne kadar herşeyi denedik ama maalesef festivali ertelemek zorunda kaldık. Jüri başkanımızın da doğrultusunda festival Eylül 11-16 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu doğrultuda o tarihte katılamayacak olanlar için de tekrar özür diler ve teşekkür ederiz” denildi.




Etiketler: kuşadası - haber - kuşadası belediyesi - Özer Kayalı - Bağımsız Uluslararası Kuşadası Film Festivali -

Diğer KUŞADASI haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 748