ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT PARKI’NIN YAPIMI SÜRÜYOR

19.07.2017 13:08 ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT PARKI’NIN YAPIMI SÜRÜYOR Helikopter kazasında şehit olan Türkiye’nin ilk kadın jandarma komutanı Yarbay Songül Yakut’un ismini verileceği parkın yapım çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kuşadası Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısında alınan karar doğrultusunda, Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Türkiye’nin ilk kadın jandarma komutanı Yarbay Songül Yakut’un ismini verileceği parkın yapım çalışmaları aralıksız sürüyor. Türkmen Mahallesi Hasan Reis Bulvarı üzerinde bulunan parkın içerisinde oturma grubu, çocuk oyun grubu, yürüyüş yolları ve spor aletleri yer alacak.


Tüm yapım çalışmaları Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen Şehit Yarbay Songül Yakut Parkı’nın çocuk oyun grubu, spor aletleri ve çevre çitleri takılırken yürüyüş yolları ile istinat duvarının yapımı tamamlandı. 1870 metrekarelik alan üzerine yapımı sürmekte olan parkın aydınlatma sistemi, otomatik sulama sistemi ve yeşil alan çalışmalarının en kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 


Etiketler: Kuşadası - Haber - Kuşadası Belediyesi - Yarbay Songül Yakut -

Diğer KUŞADASI haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 415