• Ana Sayfa
  • »
  • KUŞADASI’NI BÜYÜK BİR TEHLİKE BEKLİYOR

KUŞADASI’NI BÜYÜK BİR TEHLİKE BEKLİYOR


Yıllar önce ilçemizde turizm sektörü bir başlangıç yaptı ve Türk ekonomisinde yerini aldı. Ancak zamanla sadece ve sadece turizm sektörüne güvenildi, başka sektörlerde atılım yapmak hiçbir Kuşadası kuruluşunun aklına gelmedi. 

Halbuki Kuşadası’nın turizmde iyi iş yaptığını gören uluslararası kuruluşlar ilçemiz ekonomisine göz dikti ve turizm alanında uluslararası tekeller ilçemizi abluka altına aldı.

Şimdi Kuşadası’nı çok büyük bir tehlike bekliyor. İlçemizde ekonominin felce uğraması bir tek uluslararası emre bakıyor. Bir tek talimatla ilçemizde turizm büyük bir darbe alabilir. Önümüzdeki yılların birinde çarşımızda, cadde ve sokaklarımızda dolaşan bir tek turist bile göremeyebilirsiniz.

Uluslararası karar organı, işine gelmeyen bir olay karşısında Kuşadası’na turist göndermeme kararı alabilir. İlçemiz organlarının tekelleşmeye dur diyememesi turizmimizi boykot şantajı ile karşı karşıya bırakmıştır.

Kuşadası turizmi çok büyük bir tehlike altındadır.

Peki, ne yapılmalıdır?

Çok acil şekilde Ticaret Odamızın önderliğinde en önemli ekonomik organlarımız arka arkaya toplantılar yapmalı ve ilçemize ticari açıdan ikinci bir sektörün temelini attırmalıdır. İkinci sektörün ne olacağı ve kuruluşlarımızın ikinci sektörün ortaya çıkarılması için ne şekilde maddi katkılarda bulunabileceği tartışılmalıdır.

Böylece ilerideki yılların birinde ilçemize Turizm Boykotu uygulandığında yüzlerce işçi ve işverenimiz hemen ikinci sektöre kaydırılacak ve bu uluslararası şantaj işe yaramayacak, insanlarımız büyük ekonomik darbeden yara almadan sıyrılacaklardır. 

Chp’li Belediyenin ekonomik açıdan çaresiz kalması, AK Parti iktidarının da bize oy vermeyen bir ilçenin sorunları bizi fazla ilgilendirmez görüşü Kuşadası’nı adam akıllı yabancı kuruluşların kucağına atmıştır. 

Bir Mali Müşavirin görevi sadece vergisel ve sigortacılık açısından defter tutmak değil, aynı zamanda ülkesi ve yaşadığı yer için eğer tehlike varsa, bunu önceden kamuoyuna açıklamasıdır.

Önceden bildiriyorum. Acil şekilde toplanıp turizmin tamamen haricinde Kuşadası için ikinci bir ticari sektör yaratın. Bunu başaramazsanız, Kuşadası’na planlanacak olan bir uluslararası ekonomik turizm darbesi ilçemizde yaşayan insanlarımızın topyekün olarak en az yirmi yıl sürünmesine yol açacaktır. İlçemiz için sadece turizmi isteyenlerin seslerine kulak vermeyiniz. Onlar belki de ilçemizden kaçıp başka yerlerde turistik işletmeler açabilirler, ancak göbeği Kuşadası’nda kesilmiş insanlarımız bir darbe anında dokuz şiddetinde bir ekonomik depremin altında kesin olarak ezilirler. 

İlçemizin ekonomik kuruluşlarının kurmayları olarak ya ikinci sektörü tam teşekküllü bir şekilde ortaya çıkarırsınız, ya da Kuşadası’nı uluslararası tekellerin adamakıllı uydusu haline getirirsiniz. Çocuklarınızın ve torunlarınızın ekonomik geleceği sizin alacağınız kararlara bağlı.

Ya istiklâl kararı… Ya da… ölüm kararı.

Finansal istiklâl… Veya finansal ölüm.

İzlenme Sayısı:1714

  • PAYLAŞ